آریا صنعت صدر

انتخاب کویل فولادی پیش از رنگ

انتخاب کویل پیش از رنگ آمیزی

چگونه یک کویل فولادی پیش از رنگ آمیزی را انتخاب نماییم؟

برای انتخاب یک کویل فولادی پیش از رنگ آمیزی باید موارد و نکاتی را مد نظر قرار بدهید که در ادامه آن ها را نام برده و توضیح کوتاهی درباره هرکدام از آن ها می دهیم.

قیمت

این موضوع عمدتا به قیمت مواد خام فولاد پایه یا اجزای ورق نورد سرد عرضه شده توسط تامین کنندگان اشاره دارد. قیمت مواد اولیه تعیین کننده قیمت کویل های پوشش داده شده رنگی و نسبت ورودی به خروجی کل زنجیره تامین است که منجر به حاشیه سود برای تولید کنندگان و فروشندگان می شود.

کیفیت

در ابتدای کار تمام جزئیات محصول مورد سفارش را تایید نمایید که شامل باریکی، ارتفاع، رنگ، بسته بندی، وزن هررول و…  می باشد. روش های تست سریع و آسان PPGI را اعمال نمایید که این روش ها عبارتند از:

  • ماشین هایی برای تست ضخامت رنگ و ضخامت کویل
  • ارتفاع سیم پیچ
  • تست چسبندگی رنگ
  • و تست لایه روی

در ادامه توضیح مختصری در رابطه با تست PPGI می دهیم.

سختی پوشش

سختی پوشش، توانایی پوشش برای مقاومت در برابر خراش، ساییدگی، ضربه و دیگر عملکردهای مکانیکی است که نزدیک به مقاومت در برابر خراشیدگی، مقاومت در برابر ساییدگی و مقاومت در برابر فرورفتگی سیم پیچ PPGL است.

این عمدتا براساس کاربرد، روش های پردازش، شرایط ذخیره سازی و حمل و نقل و سایر عوامل انتخاب می شود. انعطاف پذیری پوشش، چسبندگی نزدیک به پردازش سیم پیچ PPGL است که عمدتا براساس روش پردازش درجه تغییر شکل و دیگر موارد انتخاب می شود.

دوام پوشش

دوام پوشش عملکردی است که سیم پیچ PPGL در زمان استفاده، نشان می دهد که، با طول عمر اندازه گیری می شود. دوام پوشش و انواع رنگ آمیزی، ضخامت پوشش، خورندگی محیط و سایر عوامل ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. تست قرار گرفتن در معرض اتمسفر روشی قابل اعتماد برای ارزیابی دوام پوشش است.

انتخاب کویل پیش از رنگ آمیزی

خواص دیگر

در برخی شرایط، سیم پیچ PPGL مقاومت خوبی در برابر حلال های آلی، مقاومت اسیدی و قلیایی، مقاومت در برابر لکه و سایر خواص مورد نیاز دارد. زمانیکه محیط خورنده زیاد نباشد، معمولا پشت آن فقط با یک لایه برای تزئین پوشانده می شود. به دلیل خورندگی زیاد محیط، دولایه برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی اعمال می شود.

تحویل به موقع

اگر بازه زمانی را با کارخانه هماهنگ و تایید نمایید، باید زمان تحویل و سایر برنامه های بعدی را تایید کنید. بنابراین زمان تحویل نیز یکی از موارد مهم است که باید مورد توجه واقع شود. این عامل مستقیما به تاریخ ورود و حجم فروش محصولات مشتری تاثیر می گذارد.

کویل های فولادی با روکش رنگی و اندازه های خاص مد نظر مشتری در بازار موجود می باشد. این به دلیل خواص و ویژگی های برجسته اش می باشد که آن را شایسته و تحسین برانگیز در کاربردهای صنعتی مختلف می نماید.

منبع: www.xndsteel.com